To Do LIST

27. července 2015 v 22:59 | Linda Mamerria |  Zápisník
Při mém každovečerním projíýdění článků o zdravé výživě jsem se rozhodla napsat seznam věcí, cvičení a jídel, které bych ráda zařadila do svého režimu. Hodit je na blog je pro mě jednoduchou zárukou to nezapomenout.

- Vstávat BRZY!
Ano, téměř v každém článku (i na stránkách FirstClass) jsem se dočetla, jak je důležité vrzy vstávat. A kde jsem já? V 9 ráno lezu totálně zničená z postele...a pak se do ní v poledne vracím, ještě zničenější.

- Ranní TRÉNINK
Velmi ráda bych začala svý rána něčím akčnějším. Už delší dobu si plánuji válet na kole. Jenže! Budík jako vždy nasraně típnu a chrním dál. Změní se na tom něco zítra?

- Více POHYBU
S ranním cvičením vlastně souvisí cvičení celkově. Moje běhománie a jiné podobné zase rychle odezněly a zůstalo mi opravdu jen to čtení článků. Dnes jsem se to sice pokoušela dohnat, jenže čas do začátku školy se rychle krátí a už tolik dní jsem zbytečně promrhala. Jak je to možné?! Kde skončila moje MOTIVACE? Zak kterým kopcem jsem ji zase nechala?!!

- Zákaz PŘEJÍDÁNÍ SE
Přijela na návštěvu teta a způsobila mi lehčí deprese. Je hubená, jak lunt. Když jsem jí žádala o rady tak zní vylezlo, že jí velmi málo. V podstatě vůbec. Ne, takto moje cesta nepovede. Jím ráda ale moc. Zde leží můj problém. Prostě a jednoduše žeru. Nejhorší je to samozřejmě večery po směně. Z lidí jsem tak rozčilená, že bez problémů sním večeři o objemu tří.

- Datlový SIRUP
Nejezte cukr. Cukr je zlo....to čtete všude a poslední dobou s tím mohu jen souhlasit. I pouhý čtvereček čokolády mi neudělá dobře (a to jsem dříve sežrala tabulku Milky na posezení). Dnes je to ale jiné a můj žaludek se cukru zuřivě brání. Kašičky či jáhly jsem si začala sladit rozmačkaným banánem a nemám si na co stěžovat. Chci si tak udělat i palačinky, ale mezi plány se mi vecpaly myšlenky na datlový sirup. Podle všeho je to super a zdravá náhraža cukru. Asi to taky nebude úplně vhodné řešení (nejlepší je cukr prostě nejíst, jen v ovoci), ale za zkoušku dám v obchodě jen drobný finanční obnos a mé chuťové poháry už se těší na nové možnosti.

- Každý den VLOČKY
Je tohle reálné? Nezbláznila jsem se? Mamina dovezla z obchodu nově pohankové a jáhlové vločky. Zatím jsem je měla dvakrát (snad) a dobrý. Jen jsem je zalila horkou vodou, počkala, dokud nebyly příliš horké a jedla jsem. Žádné zbytečné čekání, až to nabobtná. Není čas. A chutnalo mi. Jestli to bude bláznovství, se takto stravovat každý den (jednotvárná strava?), to opravdu nevím, ale bude to velmi chutné a zdravé bláznovství. Ovoce si do vloček můžu přeci hodit každý den jiné :-).

- Nepřítel jménem ZELENINA
Ale kdepak. Nebo........Hmm. Jak která. Na BROKOLICI totálně ujíždím. Rajčata a cuketa se také pomalu stávají stálicemi v mém jídelníčku, ve kterém se už roky drží na prvním místě LEDOVÝ SALÁT, ale chtělo by to obohatit. To bude zase dlouhý a náročný běh.

- Zázrak ACAI
Není co dodat. Prostě bobule, které bych chtěla alespoň okusit, když jsou podle všeho tak zdravé.

- Na klouby je tu GOJI
Další kouzelné bobule. Tentokrát červené a s divnou kovovou pachutí. Nechutnají mi, opravdu ne, ale ženské z revmatické diskuze si je neskutečně pochvalují, tak to hecnu a ozkouším. Do té KAŠE se hodit budou. Jen kvůli nim už budu muset do kapsy sáhnout opravdu hlouběji.

- Duševní OČISTA
Konečně jsem sesmolila nějak poslední bod. Skrývá se pod ním mnohé. Meidtace, čtení, jóga...Zkrátka vše, abych byla v pohodě. Dále je mým cílem obohatit svoji slovní zásobu a schopnost komunikace, která se mi na té výšce neskutečně zhoršila. Stal se ze mě mamlas a tupoun. Přiznávám ale, že nevím, kde přesně začít. Nějaký tip na knihu? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karolína Kadl Karolína Kadl | Web | 28. července 2015 v 13:51 | Reagovat

hodně štěstí, držím palce:)) ten seznam se líbí i mně:D) achjo, cítím se až moc líně:(

2 Yuuta Yuuta | Web | 30. července 2015 v 0:12 | Reagovat

:DDD cukr je zlo? Jak se mám nepřejídat, když to nejlepší v mém životě je jídlo? :DDDDD a jak mám nesladit, když si už jen pohledem všechno solím :DDDD nicméně... tobě přeju ať se ti to vydaří :DDD možná jednou dojdu té vůle, že bych možná mohla taky změnit životosprávu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama