Nové šaty. Saturn. Běhománie. (Ne)výlet. Cuketa.

13. července 2015 v 19:35 | Linda Mamerria
Před pár dny jsem zaúkolovala sestru, aby mi vyzvedla od přepravní služby šaty. V H&M jsem si totiž oblíbila jejich kolekci šatů za 299,- natolik, že mi nestačily jedny se vzorem květin, ale musela jsem mít další a v barevné variantě "chrpová modř". Jelikož jsem šaty nesehnala v obchodě, objednala jsem si je přes internet. Trvalo to celkem 3 dny a šatičky putovaly až z Polska. Možná právě proto nebyly u nás v obchodech. Připlatila jsem si sice za poštovné, ale stálo to za to. Navíc perfetkně vypadají s mojí novou kabelkou z "Gejtu". K tomu obuji své totálně prošlapané balerínky a jde se do báru! Jednou tam ty boty snad nechám v odpadkovém koši :D.

Páteční večer jsem strávila ale mnohem zajímavěji než poflakováním někde u drinku. Můj drahý bratr si totiž nedávno taky pořídil něco do sbírky, a to hvězdářský dalekohled. Světelné podmínky v noci byly výborné a tak nebylo co řešit. Vzali jsme auto, kamaráda, dalekohled a jelo se. Jasné nebe nám umožnilo pozorovat spoustu nádherných věcí. Už pouhým okem byla vidět mléčná dráha a tisíce hvězd. Hned ze začátku nás upoutalo malé červeně svítící cosi, z čeho se vyklubal Saturn. V dalekohledu byl nádherně vidět i s prstenci. Připadalo mi to neskutečně roztomilé, taková malá tečka obklopená prstýnkem a on je to ve skutečnosti obr vzdálený 1 283 400 000 km od Země. Po Saturnu jsme pozorovali ještě galxii Andromeda. Ta se v "kukátku" jevila jako oválná mlha s bílým středem. Bylo to neskutečné. Čas se nám ale krátil (mobil na mě řval už několik hodin, že mám jít spát) a o půl druhé ráno jsme jeli konečně domů.

Sobotní večer jsem už ale v hospodě částečně strávila. Našla jsem v kabelce nějaké drobné a šla provětrat nové šaty. S mamkou jsme si dali v báru točený Kingswood. Svědomí mi ale nedalo spát, tak jsem šla ještě v deste večer běhat. Nezvykle jsem zvolila trasu kolem řeky a nakonec uběhla (pro mě) ústyhodné čtyři kilometry. Jak se k běhu teprve dostávám, je to pro mě opravdový úspěch. Plíce mě navíc pouštějí dopředu jen ztěží a tohle považuji za velký milník. Po běhu se cítím tak zničená a zároveň uklidněná, až se tomu věřit nechce :-), ale kdo běží, ten ví.

Nedělní ráno mělo být ve znamení kola. Sice pozdě ale přec jsme se znovu s maminou vydaly na výlet. A ejhle. Po pár kilometrech mátino kolo vypovědělo službu a my skončily akorát na kofole v hospodě za městem. Tak příště :D. Alespoň jsem měla dost času se připravit na odpolední směnu v práci, kde mě pro změnu nadchlo nové číslo Albert magazínu. Na dnešní oběd jsem se právě jedním receptem z magazínu nechala inspirovat a uvařila jsem těstoviny. Udělala jsem jako vždy veliký nákup zeleniny, narychlo zkoukla recept a už jsem jela podle svého :D. Na pánvičce jsem si opekla nastrouhanou cuketu s nakrájenou paprikou, bokem připravila "zálivku" z prosciutta, sýru, smetany a hodila do ní i hrst slunečnicových semínek. V závěru se všechno smíchalo s těstovinami a byly hody. Nacpaná k prasknutí jsem se pak vydala na procházku do města užít si konečně volno!


(Zdroj: Albert)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L. L. | Web | 14. července 2015 v 8:10 | Reagovat

Jojo. nápodobně=)

2 Yeanni Yeanni | Web | 18. července 2015 v 20:07 | Reagovat

Vyzerá to chutne, no u nás na dedine nekúpim ani tú cuketu.

3 Nikoleta Šlorová Nikoleta Šlorová | E-mail | Web | 31. července 2015 v 18:54 | Reagovat

Vypadá to báječně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama