Srpen 2014

Běžná "holčičina"

10. srpna 2014 v 22:53 | Lin
ticho, odmlka, pauza,mlčení...téměř dva roky netvořivosti

Jen tu tak sedím, se zašpuntovaným nosem (zase jsem si v něm škrábala a valí mě z něj mililitry krve - jsme přeci přesní) a přemýšlím nad běžnými holčičími starostmi. Přeci jen jsem obyčejná holka z Moravy, mladá a hloupá. Celý den řeším jen kosmetiku, zda dobře vypadám. Nadávám si, proč jsem si jen ten make-up dávala v tom horku, když se mi pak nechutně roztéká na obličeji (měl aspoň UV a není ze mě rajče, to je plus). A večer si sepisuji do sešitku, co jsem všechno snědla a zase nadávám. Dvě odpolední svačiny, megaporce večeře. Mé typické přejídání, kterého se nedokážu zbavit. Můj žaludek se vzpírá, jsem nadmutá, vypadám jak v 7 měsíci těhotenství (dříve to bylo jen 3, ale pracujte v hospodě, kde dostáváte dvě teplá jídla denně, mega porce, to se přibere extrarychle!) a valím se jak kulička. Řekla jsem si před pár dny, že se sebou musím něco udělat. Cvičit, zdravě jíst, zdravě myslet. Takových blogísků i postů už tu bezpochybně bylo mnoho, ale držet si u sebe ten svůj JOURNAL a zapisovat vše, co člověk prožil, svoje pocity a prožitky ze dne, ať už souvisejí s jídlem, váhou, s čímkoli, to jednomu prospěje. Takový tajný-veřejný deníček, ale on to stejně nikdo nečte - takže tajný.

A jaká je tedy rekapitulace?
  • Jsem tlustá a ještě nějaký čas budu. Přibrat za 3 týdny 4 kila...Pro takový úspěch doporučuji dvě velká jídla denně a na snídani velkou porci dětské kaše.
  • Do oběda jsem se s jídlem držela krásně. Ano, dala jsem si vysoce kalorickou sezamku, ale jen kousek. Je prostě výborná!
  • Po obědě jsem si sice dala možná trochu více (zbytek sezamky, pečené bramborové plátky, květák na mozeček s toastem), ale taky to není nejhorší.
  • Málo piju! Jako vždy, už roky. Víc jak litr a půl do sebe nenarvu, to prostě nejde! CHALLENGE
  • Mléko dnes minimálně. Jsem alergik...jedan velká choroba. Po dlouhé době množství přijatého mléka hodnotím jako plus, celkově mínus, zase mi bude blbě.
  • Jsem negativní, sebekritická, tak něco pozitivního.
  • Perfektně jsem si zacvičila :-)
  • Pravidelnost - po velmi ldouhé době!
  • Naučila jsem se osmičkový uzel! Ne, nesouvisí to s hubnutím, životosprávou, ale je to něco, za co jsem pyšná. Taky jsem si teoreticky pořádně projela základy horolezectví a doufám, že to naostro nepodělám. Dobře, už jsem lezla, ale byli jsme tři a nemusela jsem nikoho jistit!
A něco na zítřek?
Mám trochu strach, nestíhám, mám narvané léto jako nikdy předtím. Pořád někde lítám, pořád mám sbalené kufry a je to šíleně nepříjemné. Nemožnost se někomu svěřit, někoho obejmout, je to zdrcující. Najedou je ve světě člověk na všechno sám a musí se ze všeho vyhrabat sám. Zlepšilo se to, dala jsem si víkendovou pauzu. "Zavřela" jsem se v Brně a sama jsem se jen tak poflakovala (pževážně Vaňkovkou), a hlavně bez lidí! Chybí mi ticho i klid. A svoboda....